Kırklareli Ünlü İnsanları

Hüsmen Terkin
Hüsmen Terkin
1961 Pınarhisar doğumlu. Evli ve üç çocuk babası. Endüstri Meslek Lisesi - Teknik Resim Bölümü mezunu. İşadamı. 1974 - 2009 yılları arasında İstanbul’da yaşadı. Halen Kırklareli’nde ikamet etmektedir. Siyasi Deneyimi : Siyasete Refah Partisi’nde başlayan Hüsmen Terkin, siyasi hayattaki hizmetine Fazilet Partisi ve AK Parti dönemlerinde devam etmiştir. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın zor günlerdeki muhalefet siyasetini, İl Başkanlığı dönemlerindeki teşkilat devrimini ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yerel yönetimlerde yaptığı tarihi örneği yakinen yaşama imkânı bulmuş, siyaseti Sayın Başbakanımızın oluşturduğu siyasal atmosferin rahle-i tedrisatında öğrenmiştir. İş Hayatı : Ticari hayatına 1983 yılında esnaf olarak başladı. Her zaman dinamik ve atak bir ticari hayatı oldu. Bulgaristan ve Romanya’da yatırımlar yaptı. Dinamizmi, üretkenliği ve örgütçülüğü ile iş yaşamında her zaman örnek oldu. 1983 demir doğrama imalatına başladı. 1986 - 1988 yılları arasında inşaat müteahhitliği yaptı. 1988 – 1998 yıllarında PWC üretimi tesisi kurdu. 1993-1997 yılları arasında PWC üretim tesisi İstanbul’da ilk üç arasında yer aldı. 1998 yılında çelik yapı üretimine başladı. 2009 yılında Kırklareli’nde çelik ürünleri üretim tesisi kurdu. Bugün endüstriyel tarım makinaları, çelik yapılar, çelik entegre tesisleri ve çelik bazlı mesken üretimine devam etmektedir.
Kırklareli Hayranları  6 yıl önce  Yazının devamı 
Turgut Dibek
Turgut Dibek
CHP 23. dönem Kırklareli Milletvekili, Turgut Dibek, 2 Haziran 1966'da Kırklareli'nde doğdu. Avukat, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Kırklareli'nde Serbest Avukat olarak çalıştı. Dibek, evli ve 2 çocuk sahibi.
Kırklareli Hayranları  6 yıl önce  Yazının devamı 
Tansel Barış
Tansel Barış
CHP 23. dönem Kırklareli Milletvekili Tansel Barış, 28 Eylül 1952'de Kıbrıs'ta doğdu. Tıp Doktoru, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Uzmanlık eğitimini Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığı alanında tamamladı. Lüleburgaz Devlet Hastanesi'nde uzman hekim olarak göreve başladı. Özel Derman Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak iş hayatını sürdürdü. Belediye Meclis Üyeliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği Lüleburgaz Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu. İngilizce bilen Barış, evli ve 2 çocuk sahibi.
Kırklareli Hayranları  6 yıl önce  Yazının devamı 
Ahmet Gökhan Sarıçam
Ahmet Gökhan Sarıçam
AK Parti 23. dönem Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, 28 Şubat 1969'da Kırklareli'nde doğdu. İş Adamı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Kendi şirketini kurarak ticaret işiyle uğraştı. 22. Dönem Kırklareli Milletvekili. 22. Dönem'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu. Orta Düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Sarıçam, evli ve 2 çocuk sahibi.
Kırklareli Hayranları  6 yıl önce  Yazının devamı 
Candan Erçetin
Candan Erçetin
10 Şubat 1963'te anne Priştina, baba Üsküp'lü göçmen bir ailenin kızı olarak Kırklareli'de dünyaya geldi. İlkokulu Kırklareli'nde bitirdi. Erçetin, 11 yaşında İstanbul'da burs sınavına katıldı ve Galatasaray Lisesi'ni kazandı. 11 yaşında ailesinden ayrıldı. 1989'lu yıllarda Fransız Chanson'u ile tanıştı. 1978'de İstanbul Belediyesi Şan Okulu'na gitti ve şan dersleri aldı. 1986'da Norveç, Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'n da Türkiye'yi Klips ve Onlar grubu bünyesinde Halley şarkısını seslendirerek temsil etti ve grup Türkiye'nin o zamana kadarki en iyi derecesini elde etti. Uzun yıllar Galatasaray Lisesi'nde müzik öğretmenliği görevini sürdürmüştür. 2007-2009 arası Galatasaraylılar Derneği Başkanlığı yapmıştır. 2009 itibariyle Galatasaray Üniversitesi'nde ders vermektedir.
Kırklareli Hayranları  6 yıl önce  Yazının devamı 
  Ünlü veya tanınmış bir kişi adı yazın
Ünlü Kişi Adı     
Ünlü veya tanınmış kişi açıklamasını yazın
   
    
Kaç eder : 4 + 8 = ?